Ilm Alanyas

Ilm Alanyas on enamuse aastast ilus või väga ilus.

Siin on üle 300 päikeselise päeva aastas.

Mis puudutab ilmaennustusi, siis on soovitatav suhtuda nendesse suhteliselt skeptiliselt. Mingi enam-vähem adekvaatse pildi Alanya ilmast saab siiski kätte riikliku ilmateenistuse lehelt – ILM ALANYAS

Aastaring kuude kaupa

Kokkuvõtteks võib öelda, et Alanya on mõnusa kliimaga aasta läbi, v.a. juuli ja august.

Nende kahe kuu kestel on õhutemperatuur tihtipeale üle 40 kraadi ja see on väsitav isegi noorele inimesele.

Vahest ulatub kuumalaine ka septembri esimesse poolde, aga hiljemalt kuu keskpaigaks see raugeb ning saabub lihtsalt mõnus rannailm.

Ametlik turismihooaeg kestab oktoobri lõpuni.

Oktoobri lõpus või novembri alguses on tavaliselt oodata umbes nädal aega kestvat sügistormi – suht pidev vihm ja kõva tuul.

Kui see möödas, siis enamasti on kuni aasta lõpuni jällegi vahelduva eduga (max nädala jagu vihmaseid päevi paari kuu jooksul) mõnus rannailm. Merevesi on jätkuvalt soe.

Jaanuar ning veebruar on siinses mõistes üsna jahedad ja vihmased, see aeg meenutab kehva Eestimaa suve. Paljud turistid (kuigi paketireise siia sel ajal ei korraldata, siis omal käel tulijaid on päris palju absoluutselt igal ajal) jalutavad sellegipoolest ringi t-särgi, lühikeste pükste ning plätudega.

Merevee temperatuur võib jahtuda 17-18 kraadini. See on ideaalne aeg ringi matkamiseks, looduse nautimiseks ja uute kohtade avastamiseks.

Veebruari lõpus või märtsi alguses toimub tuntav pööre soojenemise suunas. Algab siinse regiooni kevad, mandlipuud ja paljud lilled õitsevad ning loodus on üldse väga ilus ja elus. Kilpkonnadel on jooksuaeg :)

Märtsikuus päikeselistel päevadel (mida on suur enamus) paljud turistid ja türklaste lapsed juba ujuvad uljalt. Täiskasvanud türklaste ja kohalike eurooplaste jaoks on merevesi veel liiga jahe, paremal juhul kastetakse end palaval päeval korraks vette ja tullakse kohe ruttu kaldale tagasi.

Aprillis läheb vaikselt käima turismihooaeg, ka Eestist saabuvad esimesed lennukitäied. Ilm on mõnus, turistide lumivalge nahk muutub paari päeva jooksul roosaks, mõnedel ka tulipunaseks.

Meri on enamuse eestlaste jaoks ujutav.

Mai ja juuni on siin juba väga soojad, kuid mitte niipalju et olemine ebamugavaks muutuks.

Juuni lõpul või juuli algul muutub aga olukord jamaks. On liiga palav, isegi merevesi enam ei jahuta (seegi on üle 30), tekib suur oht konditsioneeri läbi külmetushaigus hankida.

Kui soovid siia tulla puhtalt rannapuhkuse eesmärgil, siis enamusel aastatest (aastad pole ju vennad) on selleks sobivaim 25 aprill  –  25 juuni, samuti  10 september  –  25 oktoober.

Juhul kui puhkuse eesmärk on peamiselt ringi käia, ilusaid ja lahedaid kohti avastada, aga paar päeva ka rannas päikest võtta, siis soovitaks tulla märtsis või aprillis, nagu ka ajavahemikus oktoobri teine pool kuni aasta lõpp.

Parim koht rendiauto võtmiseks Alanyas