Kuidas tulla Alanyasse

Ajal kui Eestist ja Soomest siia paketireise korraldatakse, ongi üldjuhul kõige mõistlikum tulla mõne sobiva paketireisiga. See on kõige lihtsam variant – sa ei pea ise tegelema lennupiletite, transfeeride, hotelli broneerimise jms-ga.

Kindlasti ei soovita Türgi reisi ette võtta mistahes ringreisi tüüpi paketireisiga!

Ringreisi ostnuid aetakse nagu lambakarja ühest “soodsast” kulla-, naha- ja teskstiilipoest teise, vaatamisväärsustega tutvumise aeg on lühike, ka niisama puhkamise aega on liiga vähe.

“Soodsad” kulla-, naha- ja vaibapoed (tihti nimetatakse neid reisikorraldaja poolt ka tehasepoodideks), kuhu nummerdatud inimesi aetakse, on reaalsuses täiesti tavalisi ning Türgis pea igal nurgal saadaolevaid tooteid müüvad poed, ainult tavalisest poodidest kordades kallimate hindadega.

Ringreiside hinnad võivad alguses küll soodsad tunduda, aga lõppkokkuvõttes osutuvad need reeglina kulukamateks kui oleks osanud arvata.

Üks artikkel tüüpilisest Türgi ringreist – Türgi ringreis, Lüükia

Kui keegi arvab, et peale pretensioonide esitamist (mida mõni seltskond aegajalt ikka ette võtab) midagi muutub, siis soovitaks veel korra arvata.

Rääkides tavalistest paketireisidest, siis Soome viimase hetke paketireiside pakkumised on tihtipeale Eesti reisikorraldajate parimatest viimase hetke pakkumistest rohkem kui poole soodsamad.

Kui ostad Soome reisikorraldaja paketireisi, kus kindlat hotelli pole määratud, st tegemist on “loteriimajutusega”, siis võid kindel olla et satud siiski korralikku hotelli.

Parimad pakkumised leiad lehelt www.rantapallo.fi

Alati on hea mõte ühenädalase paketireisi asemel osta kahenädalane.

Esiteks on see tohutult soodsam (kui ühe päeva maksumus välja arvestada).

Teiseks on Alanya niivõrd lahe piirkond, et üks nädal sulab siin imekiiresti kätte ära.

Hotelli valimisel soovitaks lähtuda sellest, et nii hind kui asukoht oleksid head.

Kui on huvi viibida pidevalt suurema möllu sees, siis tuleks valida majutus Alanya keskuses. Kui tahta veidi rahulikumat puhkust, siis võiks vaadata pigem linna servas või üldsegi väljaspool linna asuvaid hotelle.

Parim vidin hotelli valimiseks on:Booking.com


 

Sel ajal kui Eestist ega Soomest siia paketireise ei korraldata, või tõepoolest pole hetkel ühtegi head viimase hetke pakkumist, on mõistlik tulla liinilennuga.

Soodsate lennupiletite soetamiseks on viimasel ajal kõige paremaks osutunud www.momondo.ee

Alguspunktiks vali Tallinn, Riia või Helsinki ning sihtkohaks Antalya või Gazipasa.

Enamasti on odavamad pakkumised marsruudil Tallinn – Antalya, lennufirmaks Turkish Airlines. Eeliseks muude lennufirmade ees on tasuta söögid – joogid pardal ning 30kg äraantavat pagasit + 8kg käsipagasit.

See reis on ümberistumisega Istanbulis. Lihtsalt lähed seal passikontrollist läbi ja edasi järgid viitasid mis suunavad kodumaiste lendude terminali. Pagasit välja võtma ei pea, see läheb otse Antalyasse.

Kuigi Antalya lennupiletid on enamasti veidi soodsamad kui Gazipasa omad, siis soovitaksin mugavust hindavatel inimestel tungivalt just viimase variandi peale mõelda. See on täitsa uus lennujaam ja asub kohe Alanya külje all.

Minu kodust (elan Alanya äärelinnas) võtab autoga Gazipasa lennujaama sõit aega 20 minutit. Antalya lennujaama aga üle 2 tunni.

Päevasel ajal ja korralikult väljapuhanuna pole selline vahe eriti oluline, aga öösel ja reisist kurnatuna on vahe väga suur.

Enamus Alanyas pidevalt resideeruvaid eestlasi, kes vahest ka Eestit külastavad, ei taha Antalya lennujaamast enam midagi kuulda, ikka ja ainult Gazipasa on teemaks.

Helsinkist väljuvad sinna juba otselennud, seega Tallinnast lendu alustades saad valida kas ümberistumise Helsinkis või Istanbulis.

Transfeerid nii Anatalya kui Gazipasa lennujaama puhul saab tellida siit – TRANSFEERID

Hea mõte on ka kohe lennujaamast auto rentimine, nii pole transfeere vaja ning lisaks on siin nii palju avastamist, et nädal aega rendiautot pidada pole mitte liiast.

Autorendist lähemalt siin – AUTORENT ALANYAS