Esiteks muidugi kliima (vt lähemalt Ilma peatükki), mis on pea aasta läbi mõnusalt soe.

alanya, türgi kinnisvara Siinne talv on nagu kehvapoolne Eestimaa suvi, ainult sääskedeta ja tagasihoidlikult väljendudes umbes miljon korda ilusama loodusega.

Nagu Eestis suvel, võib ka siin talvel tulla vahest vaat et nädal otsa järjest vihma, aga võib olla ka nädal otsa jutti rannailma.

Aga varakevadest kuni hilissügiseni (v.a. juuli ja august) on siin… lihtsalt paradiis.

 

 

 

Teiseks loodus.

alanya türgi, ekskursioonid, autorent, hotellidSiinne merre ulatuv mägine poolsaar, merevaade suvalisest kohast ja muidugi teiselpool asuvad Tauruse mäed nuumavad silma kuhuiganes ja kunasiganes sa ka ei vaataks

Lisaks kaunid liivarannad. Alanya linna ilusaim rand asub poolsaarest paremal pool (kui seista linnas näoga mere suunas).

Seal on rand liivasem + muidugi vaade… Nimeks on Kleopatra rand. Nimelt olevat antud daam siin kunagi koos Marcus Antoniusega mesinädalaid pidanud.

Teiselpool poolsaart, kohe sadama kõrval asuv avalik rand pole enamasti eriti puhas. Edasi äärelinna poole olevad rannad on muidu suht puhtad, aga vette minek on kohati väga kivine.

Kui sõita mägedesse, siis ka sealt leiab uskumatuid vaateid – olemas on ülivinged mägijõed, kosed, kanjonid ja palju muud lahedat. Vaata ka Alanya ekskursioonid.

 

 

Kolmandaks hea toit.

Türgi köök kuulub maailma suurimate / parimate hulka.

Kaupluseketid nagu A101, Sok, Migros ja Bim on head kohad toidukraami hankimiseks.

Normaalse söögikoha tunned ära sellejärgi, et näed seal einestamas rohkelt kohalikke (samas arvesta et siin toimib ka siseturism ja mõnigi türklasest turist ei pruugi euroopa turistist teadlikum olla) ning seal pole sissemeelitajat.

Igaljuhul kui mõne restorani juures vajub ligi pugejalikult käituv libe sell ja kukub teid tervitama ning uurima, et kustkohast pärit olete, siis tuleks edasi liikuda ja leida einestamiseks mõni teine koht.

 

 

NB! Soovitame alati võtta hotelli, kus on Kõik Hinnas

Kokkuvõttes tuleb see soodsam ja mugavam kui iga päev mööda linna omal käel parimaid maitseelamusi taga ajada. Lisaks saad korralikust Kõik Hinnas hotellist puhkusenädala jooksul alati parema ning kvaliteetsema ülevaate kohalikest toitudest kui tänaval turistidele orienteeritud hooajaliselt töötavatest ning äärmiselt kõikuva tasemega restoranidest.

 

 

Shoping Türgis

Kohe alustuseks tuleb märkida, et Türgi ei ole riiete ning jalanõude ostmiseks kuigi hea koht. V.a. juhul kui su eesmärgiks pole just Hiinamaal toodetud olematu kvaliteediga võltsbrändikaupa muretseda ja selle eest mõttetult kallist hinda maksta.

Näiteks Poolast saad kordades kvaliteetsemat kaupa, ning lisaks veel oluliselt soodsamalt.

Alanyas on võimalik saada enam-vähem talutava kvaliteediga riideid ning jalatseid ainult juhul kui tead õigeid poode, nn. turud unusta täielikult!

Parimad rõiva- ja jalatsipoed Alanya kesklinnas: Lc Waikiki, U.S. Polo Assn, DeFacto, Mavi ja Flo.

Nende asukohtade leidmiseks googelda antud poodide nimesid.