Esiteks muidugi kliima (vt lähemalt Ilma peatükki), mis on pea aasta läbi mõnusalt soe.alanya

Siinne talv on nagu kehvapoolne Eestimaa suvi, ainult sääskedeta ja tagasihoidlikult väljendudes umbes miljon korda ilusama loodusega.

Nagu Eestis suvel, võib ka siin talvel tulla vahest vaat et nädal otsa järjest vihma, aga võib olla ka nädal otsa jutti rannailma.

Aga varakevadest kuni hilissügiseni (v.a. juuli ja august) on siin… lihtsalt paradiis.

 

 

Teiseks loodus. Siinne merre ulatuv mägine poolsaar, merevaade suvalisest kohast ja muidugi teiselpool asuvad Tauruse mäed nuumavad silma kuhuiganes ja kunasiganes sa ka ei vaataks.

Lisaks kaunid liivarannad. Alanya linna ilusaim rand asub poolsaarest paremal pool (kui seista linnas näoga mere suunas).

Seal on rand liivasem + muidugi vaade… Nimeks on Kleopatra rand. Nimelt olevat antud daam siin kunagi koos Marcus Antoniusega mesinädalaid pidanud.

Teiselpool poolsaart, kohe sadama kõrval asuv avalik rand pole enamasti eriti puhas. Edasi äärelinna poole olevad rannad on muidu suht puhtad, aga vette minek on kohati väga kivine.

Kui sõita mägedesse, siis ka sealt leiab uskumatuid vaateid – olemas on ülivinged mägijõed, kosed, kanjonid ja palju muud lahedat. Vaata ka Alanya ekskursioonid.

 

Kanjoni kosk

Kolmandaks kohalikud inimesed. Välja arvatud muidugi turistilõksude personal, kellega suhtlemist oleks mõistlik vältida.

Aga tavalised türklased on erakordselt toredad. Nii sõbralikke, nii laheda huumorisoonega ja nii abivalmis inimesi annab maamunalt otsida.

On oluline teada, et türklased on nii välimuselt kui olemuselt lähedased teistele vahemere põhjakalda rahvastele ning ei meenuta eriti Egiptuse ega muude araabiamaade elanikke.

Loomulikult kohtab ka siin igasuguseid (kuigi olgu ära mainitud, et Tallinnas elab näiteks mustanahalisi rohkem kui siin), aga peamiselt on tegemist siiski etniliste türklastega, kes on haritud ja kultuurne rahvas.

NB. Kui juhtud nägema siin mõnd araablast meenutavat tegelast, siis tea, et suure tõenäosusega on tegemist kurdiga.

 

Neljandaks shoping ja hea toit. (vt kindlasti lisaks Praktilisi näpunäiteid)

Kui suudad vältida turistilõkse, siis on sellest linnast võimalik saada vägagi mõistliku hinnaga kvaliteetseid kehakatteid ja jalanõusid ning nautida ülihead toitu. Türgi köök kuulub maailma suurimate / parimate hulka.õhtusöök

Lahedad poekesed ning head söögikohad leiad tihtipeale üles nii, et lihtsalt kaldud tavalistelt turistiradadelt kõrvale. Uita linnaosades kus turiste väga palju ei kohta!

Parimad rõiva- ja jalatsipoed Alanya kesklinnas: Lc Waikiki, U.S. Polo Assn, DeFacto, Mavi ja Flo.

 

Kaupluseketid nagu A101, Sok, Migros ja Bim on head kohad toidukraami hankimiseks.

 

Hea söögikoha tunned ära sellejärgi, et näed seal einestamas rohkelt kohalikke (samas arvesta et siin toimib ka siseturism ja mõnigi türklasest turist ei pruugi euroopa turistist teadlikum olla) ning seal pole sissemeelitajat.

Igaljuhul kui mõne restorani juures vajub ligi pugejalikult käituv libe sell ja kukub teid tervitama ning uurima, et kustkohast pärilt olete, siis tuleks edasi liikuda ja leida einestamiseks mõni teine koht.

Enamasti asuvad head söögikohad veidi kõrvalisematel tänavatel.

 

 

Näiteid Türgi köögistKui mööda restorane ei viitsi maitseelamusi taga ajada, siis on ka lihtsam viis: võta hommiku- ja õhtusöök hotellist.

Võib ka “kõik hinnas”, st ka lõunasööki sisaldava paketi võtta, aga sellel on mõtet ainult siis kui pead puhtalt rannapuhkust ja rand asub su hotelli vahetus läheduses.

Muul juhul oled päevasel ajal ilmselt hotellist eemal ning iga päev lõunasöögi pärast sinna tagasi vantsimine võib tüütu olla. Parem juba mõnes kohalikus restoranis kerge lõuna teha.