Türgi kinnisvara Mersinis

Kuidas soetada korter Türgis väikese eelarvega

kinnisvara türgis alanyas, türgi kinnisvara mahmutlaris

Korter Mersinis on soodsam kui turismipiirkondades

Olen Türgis Alanyas kinnisvaraga tegelenud alates 2014.

Töötan Alanya lahedaimas kinnisvarabüroos Ceren Invest ning tegelen eestlastest kinnisvarahuvilistega.

Meie firma teeb koostööd kõigi Alanya ning Mersini piirkonna kinnisvaraarendajatega.

Me ei küsi kliendilt teenustasu.

Kui ostad kinnisvara Mersinis korralikust firmast, siis on see väga hea investeering.

Mersinis elab küll väga palju eurooplasi, aga siiski kaugeltki mitte nii palju kui Alanya piirkonnas.

Seetõttu on selles piirkonnas kinnisvara hinnad veel oluliselt soodsamad kui Alanya kandis.

Samas on tegemist väga mõnusa ning areneva Vahemere äärse linnakesega, ning siia kolib järjest rohkem ja rohkem eurooplasi, kaasaarvatud eestlasi.

Seega on üsna tõenäoline, et mõne aja pärast jõuavad siinsed kinnisvarahinnad Alanya piirkonnale kenasti järele.

Tahad veeta talved soodsa hinnatasemega kenas paigas Vahemere ääres?

Oled mõelnud pensionipõlve veetmisest tervisliku kliimaga paigas?

Mõtled raha paigutamisest kinnisvarasse, mis asub turvalises kohas ning sealt ka korralikku renditulu saada?

Oled aru saanud, et ebakindla geopoliitilise tuleviku tõttu võiks omada tagavara-pelgupaika mõnes turvalises paigas?

Meie kinnisvarabüroo teeb koostööd kõigi arendajatega Alanyas ja Mersinis, suudame leida kliendile alati just seda mida vaja mõistliku hinnaga.

Meil on ka parim valik järelturu kortereid Alanyas ja Mersinis.

Kõikide korterite ja majade/villade puhul kehtib parima hinna garantii. 

Kvaliteetne järelteenindus – igat klienti aitame peale korteri soetamist alati KÕIGES, olgu selleks elamisloa saamine, mööbli hankimine või ka näiteks soodsaimasse kalastustarvete poodi juhatamine.

EESTIKEELNE ASJAAJAMINE LÄBI KOGU KINNISVARA OSTUPROTSESSI

+372 511 2599
urmas@alanya.ee

kinnisvara türgis, korter alanyas

Urmas Saar

Ka paljud nooremad eestlased soetavad siia puhkusekorteri, mis on samal ajal investeering ning pensionisammas. Ise puhatakse selles kord või paar aastas, ülejäänud ajaks renditakse korter reeglina välja, mis ei ole siin üldse keerukas.
Teised levinud ostupõhjused on siia elama kolimine, samuti ka lihtsalt raha paigutamine kindlasse kohta.
Viimasel ajal on väga paljud veidi ette mõelda suutvad inimesed õigustatult mures Eesti tuleviku pärast ja soovivad omale pelgupaika kuhu sõja korral põgeneda.
Sest kui sõda on ühel hetkel Baltikumi jõudnud, siis on juba hilja hakata oma Eestis asuvat kinnisvara realiseerima, st müüa küll võid aga siis saadud kopikate eest enam midagi Türki asemele ei saa.

Väga paljudele on siinkohal meeltmööda asjaolu, et misiganes Eestis ka ei juhtuks, Türgi kinnisvara kodumaised ametnikud ühegi riigikorra ajal temalt ära võtta ei saa, isegi kui nad seda väga tahaksid..

Koroona-ajastul on Türki oma elamise soetanud ka omajagu selliseid eestlasi, kes varem pidid iga päev kontoris kohapeal istuma, aga seoses uue olukorraga pidid tegema interneti vahendusel kaugtööd.

Ja miks peaks seda tegema kehva kliimaga stressirikkas Eestis kui on võimalus teha seda paremas keskkonnas.

Enamus eestlasi viibivad siin tavaliselt sügisest kevadeni, aga paljud on praktiliselt terve aasta kohapeal, vaid juulis-augustis käiakse Eestis.

2024 aasta on ilmselt tagumine aeg Türgi kinnisvara veel tõeliselt hea hinnaga saada.

On ainult aja küsimus, millal Türgi kinnisvara hinnad ühtlustuvad teiste Vahemere äärsete riikide kuurortlinnade hindadega, ehk siis Hispaania, Itaalia ja Kreeka omadega.

Kui soovid soetada täiesti uut korterit, siis kõige soodsam on osta korter veel ehitusjärgus majja. 

Korterelamu ehitus kestab siin keskmiselt umbes aasta.

Mida varasemas ehituse järgus korterelamu on, seda soodsamalt on võimalik sinna kortereid saada.

Peamised asjad mida tuleks teada kui siia kinnisvara hakkad soetama.

Kõige olulisem on leida korralik / usaldusväärne kinnisvarafirma!

Korraliku kinnisvarafirma leidmiseks on 4 valikut:

1. Tulla kohapeale ja katsetada omal käel normaalse firma väljasõelumist petturfirmade hulgast. Samas võid olla kindel, et see läheb nii finantsi- kui närvikuluna üsna kalliks, kuid mis ei tapa teeb tugevamaks. Hetkel julgen seda siiski soovitada vaid neile, kel raha puuga seljas ning masohhismipisik hinges. Paljud kes selle tee valisid, on saanud ka täieliku hävingu osaliseks.

2. Kasutada erinevaid interneti foorumeid ja FB gruppe. Lühidalt öeldes viib see tee mädasohu. Kõigepealt saad niiviisi hulga “abivalmis sõpru” Türgis mõne kohalikuga kokku elavate naiste hulgast, kelle elukaaslasel on tuttav mingis kahtlases kinnisvarafirmas. Türgis  on absoluutselt igal kohalikul mõni kinnisvarafirmat omav või seal töötav tuttav, kes talle klientide leidmise eest raha on lubanud.

FB-s tegutseb ka petturitest eestlasi, kes väidavad end olevat Türgis tegutseva kõlava nimega kinnisvarafirma omanik / töötaja, aga reaalsuses sellist firmat ei eksisteeri ning nende “õnnelikud” kliendid suunatakse edasi hoopis mõnda kahtlasesse nurgatagusesse firmasse. Kust siis hiljem kliendi eest komisjonitasu saadakse.

Leidub ka turistidest kaasmaalasi, kes Türgis puhkusereisil käies on omale mõne kohalikus kinnisvarafirmas tegutseva “sõbra” leidnud, tollega diili teinud (iga kliendi eest on lubatud korralikku raha) ning kes nüüd aktiivselt foorumites ja FB gruppides müügitööd teevad.

Loomulikult tegutseb foorumites ja FB gruppides ka siiralt aidata soovivaid inimesi. Ainult nende vallatav info võib olla vananenud. Näiteks kui keegi ostis paar aastat tagasi Türki korteri läbi mingi firma, kõik toimis kenasti, inimene soovitab seetõttu seda firmat nüüd teistelegi, aga tegelikult on olukord antud firmas vahepeal kardinaalselt muutunud.

3. Kasutada mõne Eesti kinnisvarafirma “abi”. Mõne kodumaise kinnisavarabüroo inimesed on tulnud kavalale mõttele teenida Türgi kinnisvara vahendamise pealt, seejuures ise kliendile mingit sisulist abi ja tuge pakkumata. Skeem on üldjuhul selline – tullakse Türki lühikesele reisile, leitakse tänavalt mõni väliselt enamvähem soliidset bürood omav kohalik kinnisvarafirma, astutakse sinna sisse ning tehakse diil – nende firma saadab Eestist klinte ning vastu saab korraliku protsendi iga objekti müügihinnast mille need kliendid ostsid.

Kui nüüd mõni eestlane mõne sellise kodumaise kinnisvarafirmaga ühendust võtab ja tunneb huvi “nende pakutava” Türgi kinnisvara vastu, siis suunatakse nad otse selle kohaliku “partneri” juurde kellega kunagi diil sai tehtud.

Antud variandi nõrkus seisneb selles, et see kohalik büroo kellega diil tehti, ei pruugi olla kõige soodsam ja usaldusväärsem koht Türki kinnisvara soetamiseks. Kui millalgi (nt 5a tagasi) ehk oligi tegemist täiesti ok firmaga, siis praeguseks võivad olud olla hoopis teistsugused. Ja kuna Eestist siia kinnisvara vahendava firma inimesed satuvad Türki kohapeale harva (kui üldse), siis ei olda ka selle kõigega kursis.

4. Võta minuga ühendust. Räägi oma soovidest ja selgitame välja sinu vajadused ning võimalused. Nende põhjal paneme kokku edasise tegutsemiskava. Töötan ühes Türgi lahedaimas kinnisvarabüroos Ceren Invest ja suure tõenäosusega on just meie firma see, kellel on hetke linna parimad pakkumised just sinu vajadusi ja võimalusi arvestades.

2024 aastal viibin tihti Eestis, seega võime ka kohtuda, et asju arutada: +372 511 2599 / urmas@alanya.ee

Kinnisvara ostmine Türgis

Kinnisvara ost Türgis näeb lühidalt välja nii:

  1. Ostu – müügi lepingu allkirjastamine ja ostja poolt käsiraha (10% objekti hinnast) tasumine. Leping on nii kohalikus kui ka ostjale arusaadavas keeles.
  2. Objektile tellitakse riiklik hindaja. Just tema hinnangust korterile sõltub hilisem riigilõiv.
  3. Maakleri abiga võetakse maksuametist number ning avatakse kohalikus pangas konto. Maksuameti number on midagi sarnast nagu Eestis on isikukood – reaalselt mingeid makse see ei kogu, aga ta lihtsalt peab olemas olema, kuna ilma selleta ei saa sa osta kinnisvara, autot ega ka näiteks paati. Türgi pangakonto on vajalik hiljem kommunaalmaksete mugavamaks tasumiseks, st. saab teha otsekorraldused. Samas korteri eest on kõige lihtsam maksta ülekandega kodumaisest pangast.
  4. Lepingus märgitud kuupäevaks tuleb tasuda ülejäänud rahasumma. Reeglina tasutakse see ülekandega kinnisvarafirma kontole, kes omakorda kannab raha peale tehingu edukat lõpetamist müüja kontole. Kui ost toimub läbi korraliku kinnisvarabüroo, siis pole vajadust muretseda mitte millegi pärast – kõik kokkulepped peavad. Kui aga tegemist on suvalise tänavalt leitud või kohaliku “sõbra” poolt soovitatud bürooga, siis võib hiljem ette tulla “üllatusi”.
  5. Maakler broneerib aja kinnisvararegistris ehk TAPU-s. Ostja, müüja ning maakler lähevad määratud ajal TAPU-sse, allkirjastavad nõutud paberid ning ostja saab endale objekti omandiõigust tõendava dokumendi. TAPU-s tuleb ostjal tasuda ka riigilõiv, mis on 4% objekti väärtusest (sellest mis riiklik hindaja arvas objekti turuhinnaks olevat). Kohapeal on litsentseeritud tõlk, kes tõlgib kogu protsessi kestel kõik asjad ostja jaoks sobivasse keelde. Eestlaste puhul siis tavaliselt kas vene- või inglise keelde.
  6. Kui on tegemist uhiuue korteriga, siis tuleb hankida kasutusluba ehk ISKAN. Selle taotlemine pole küll kohustuslik, ning kui korter ostetakse mitte elamiseks vaid puhtalt investeeringuks, siis pole seda vaja teha. Kui aga on plaanis seal ka ise elada, siis on ta paraku vajalik põhjusel, et kohaliku veefirmaga ilma selle dokumendi olemasoluta liituda ei saa. Samas elektrifirmaga saab.. ISKAN-i maksumus sõltub mitmetest asjaoludest, jäädes tavaliselt 1000€ piiresse.
  7. Peale vee ja elektrifirmaga liitumist (millega kaasnevad suht väikesed väljaminekud) ongi kõik.

Korteri jooksvad kulud 

Kortermaja haldustasu katab liftid, basseinid, majahoidja, wifi jms. On sõltuvalt kompleksis pakutavatest teenustest tavaliselt kuni 30 eurot kuus. Makstakse korra aastas.

Vee ja elektri eest tasutakse vastavalt tarbimisele, mingeid püsikulusid ei ole. Vesi (täiesti joodav) on olematu hinnaga, ka elekter on oluliselt odavam kui Eestis.

Siinkirjutaja elektriarve Türgis pole ka sel talvel kunagi üle 50 euro olnud. Kusjuures kütan üpris suurt kahetoalist korterit elektriga (õhksoojuspumbad) ja hoian kodus pidevalt temperatuuri 24°C

Kinnisvaramaks sõltub korteri asukohast ja suurusest, jäädes keskmiselt aastas 10 – 20€ piiresse.

Kindlustus maksab keskmise korteri puhul ca 100€ aastase kindlustuse puhul.

NB! Korraliku kinnisvarafirmaga asju ajades kõik tehtav mugavalt ja soodsalt interneti teel.

Veel mõned olulised asjad teadmiseks:

1. Ära usalda kohalikke kinnisvaraportaale.

Neist ei saa head ülevaadet olemasolevatest pakkumistest, paljud petistest maaklerid esinevad seal müüdavate objektide omanikena, lisaks leidub ohtralt libapakkumisi, mis on mõeldud puhtalt välismaalastele.

Soodsale libapakkumisele reageerinud välismaalane (loe: tulevane lüpsilehm) meelitatakse mõne kohaliku kinnisvarabüroo kontorisse. Seal teda töödeldakse psühholoogiliselt, tekitatakse tunne, et ta on usaldusväärsete sõprade seltsis.

Kui välismaalast objektiga tutvuma sõidutatakse, siis viiakse ta tihti hoopis mõnd muud müügis olevat korterit vaatama. Ja see ei ole enam kaugeltki hea hinna-kvaliteedi suhtega pakkumine. Kui lüpsilehm nüüd imestust avaldab, a´la see ei ole ju seesama korter, siis tuuakse ülihead põhjendused, et miks seda teist ei saanud vaatama minna. Seejärel lastakse käiku kogu oma veenmisarsenal, et kliendile kuidagi olemasolev korter pähe määrida.

2. Paljudel Türgis korterit osta soovivatel inimestel tekib küsimus, et kas osta otse omanikult on soodsam kui läbi mõne kinnisvarabüroo?

Vastus on lihtne: Läbi korraliku kinnisvarabüroo ostes tuleb hind kokkuvõttes sama, aga ostuprotsess on kordades lihtsam ja igati murevaba.

Korralike büroode tööpõhimõte on selline, et peale tehingut maksab korteri müüja neile tehtud töö (ostja leidmine + bürokraatiaga tegelemine) eest eelnevalt kokkulepitud protsendi müügitehingu hinnast, tavaliselt  5%.

Kui sul õnnestub leida iseseisvalt keegi, kes soovib oma korterit müüa, siis võid olla kindel, et ta tahab saada siiski turuhinda. Kui ta teab et tema korteri turuhind on nt. 70 000 siis miks peaks ta selle sulle müüma odavamalt, arvestades seda et ta ise on teinud ära ka kinnisvarabüroo töö (leidnud ise ostja ja tegeleb müügiprotsessi käigus ka kogu bürokraatiaga).

Peale selle, et iseseisvalt korteri müüja otsimine on täiesti mõttetu, on see ka reaalsuses üsna raske. Arvestada võid sellega, et kohalike interneti kuulutusteportaalide, FB-gruppide ning kohalike “sõprade” kasutamine on mädasoo.

Ainuke mõistlik viis korterit otse omanikult osta on see, kui ostad korteri korralikust ehitusfirmast kes kortermaju ehitab ning samal ajal ka müüb. Kui sul on huvi saada tuttuus korter ehitusfirma hinnaga, siis võta kontaktide saamiseks ühendust urmas@alanya.ee või +372 5112599

3. Mõned kohalikega kokku elavad valged naised (sh eestlased) pommitavad erinevaid türgiteemalisi FB-gruppe “soodsate” kinnisvarapakkumistega. Selleks kasutatakse nii vene, inglise kui ka eestikeelseid FB-gruppe.

Nad loovad endast eksitava kuvandi, justkui töötaks mingis kinnisvarabüroos, kasutatakse väljendeid nagu “meil tulid just müügile soodsad korterid” jms.

Mõni on isegi välja mõelnud efektselt kõlava Türgi kinnisvarabüroo nime ja loonud sellele olematule büroole ka FB lehe, kus vaatajaid lollitatakse “soodsate pakkumistega” jms.

Sellistel FB petulehtedel on tihti sadu või isegi tuhandeid “fänne”, samas antud kinnisvarabürood reaalsuses väljaspool FB ei eksisteerigi…

Leidub ka selliseid kes on lasknud valmistada väljamõeldud firma logo, kinnitanud selle oma kodus toa seinale, et selle taustal poseerides oma Facebooki lehel lihtsameelsete hulgas usaldust võita.

Mõnedel on olemas ka väljaspool FB asuv koduleht, mis näeb välja nagu kohaliku kinnisvarabüroo veebisait, aga paraku firmat ennast selle taga ei eksisteeri. On vaid naise türklasest mehe poolt tehtud diil mõne kahtlase nurgataguse kinnisvarabürooga, kes on talle klientide saatmise eest raha lubanud.

Mõned sellised kasutavad oma usaldusväärsuse tõstmiseks trikki, mille kohaselt oma FB-s ja veebilehel näidatakse olevat “firmal” justkui mitmeid eestlastest töötajaid  siin ja seal riikides, aga teadmiseks et see ei vasta tõele – nn “töötajad” on lihtsalt petiste tuttavad kellele nad on komisjonitasu lubanud.

Siinses kinnisvaraäris liiguvad suured rahad ja sellest osa saamiseks on igasugu karvased ja sulelised valmis kõigeks…

Taolised tegelased vahelduvad suht tihti. Viimastel aegadel on peaaegu igal aastal eestikeelsetes FB gruppides 1-2 “staari”, kes väidavad ennast töötavat kohalikus kinnisvarafirmas (või olevat koos abikaasaga loonud firma), postitavad palju “soodsaid pakkumisi” ja on üldse väga aktiivsed. Aga sellised petturid kaovad pildilt alati sama kiiresti kui nad tekivad.

Nende ühiseks jooneks on alati äärmiselt jultunud ja enesekindel valetamine. Seda nii FB-s kui inimestega (ohvritega) silmast silma kohtudes.

Teadmiseks, et 2024 aasta seisuga töötab reaalselt eksisteerivas Türgi kinnisvarabüroos ainult 1 eestlane – CEREN INVEST

Alati on Facebooki petukampaaniate taga naiste kohalikest mehed, kes on kuidagi seotud mõne pehmelt öeldes kahtlase kinnisvarabürooga ja on veennud naist oma majandusliku olukorra parandamise nimel leidma lihtsameelseid kaasmaalasi.

Enamasti on skeem selline:

Suhteliselt soodsale hinnale reageerinud huvilisele luuakse ettekujutus, et see ongi lõplik hind. Kui selle kohta otse küsida, siis valetatakse sirge näoga, et lisanduvad vaid pisikesed riigimaksud ja vee + elektriga liitumine.

Peale seda kui leping on sõlmitud ja ostja esimese sissemaksu teinud (loe: kui ostja enam põgeneda ei saa), pannakse ta fakti ette, et lisaks tuleb veel maksta mingite asjade eest. Ja jutt ei käi väikestest summadest.

Kui nüüd ostja hakkab protestima a`la “te ju ütlesite et rohkem midagi ei lisandu”, siis tehakse suured silmad ja valetatakse jällegi sirge näoga, et selle ja tolle tasu lisandumine olevat täiesti tavaline, nii tegevat kõik kinnisvarafirmad ja see olevat loomulik. Mõni eestlasest (!) multitalent seletab seejuures, et isegi kohalik seadus nõudvat nende tasude lisandumist. Näiteks väidetakse et seaduse järgi pidavat ostja maaklerile maksma vahendustasu.

Tegelikult saab iga reaalselt eksisteeriv korralik kinnisvarabüroo (kes omakorda maksab maaklerile) oma tasu 100% objekti müüja käest.

Korraliku firma puhul kinnisvara ostmise protsessi kestel algsele hinnale midagi peale riigimaksu (4%) ei lisandu. Hiljem tulevad vesi, elekter ja ISKAN, aga neid tasusid ei küsita ostuprotsessi ajal.

On olnud ka juhtumeid, kus on ohver jäetud ilma nii rahast kui korterist.

Igal aastal leidub tavaliselt 3-4 lihtsameelset eestlast (tean siiski vaid neid, kes mulle hiljem kurtma on tulnud, seega arv on ilmselt suurem), kes FB-st leitud “kinnisvaramüüja” konksu otsa langedes majanduslikku kahju on kannatanud.

5. Paljud kohalikud pealtnäha igati viisakad ja korralikud kinnisvarabürood kasutavad petuskeemi, kus korteri ostjale lubatakse igakuist kindlat ja garanteeritud üüritulu. Ja summad mida lubatakse korteri ostjale edaspidi iga kuu, on tõeliselt ahvatlevad! Kahjuks on tegu alati 100% pettusega.

 Korteri ostmine õigest kinnisvarabüroost on ainuke kindel viis igasugu “vahvatest” skeemidest hoidumiseks.

6. Arvestada tuleks ka sellega, et kui su tutvusringkonnas hakkab levima kuuldus, et tahad Türki kinnisvara soetada, siis tekib kadedatest ja muidu pooletoobistest “kõiketeadjatest” päris võimas kisakoor, kes su mõtte maha laidavad. Ükski nende argument loomulikult faktidega kooskõlas ei ole, aga kisa on kõva.

Samas elu on näidanud, et kui usaldad enese tervet mõistust ja siiski siia elamise soetad, siis needsamad kes enne kõige häälekamalt seda ideed maha tegid, tahavad nüüd järsku hirmsasti su Türgi korteris tasuta puhkusemajutust saada :)

Mõned praeguse hetke kõige soodsamad kinnisvara pakkumised Türgis Mersinis:

Uuselamu Mersini linnas, merest vaid 650 meetri kaugusel

Korterite variandid:

36 000 euro eest stuudio (Köök / elutuba + vannituba + rõdu) 35 m²

55 000 euro eest 1+1 planeering (Köök / elutuba + magamistuba + rõdu) 60 m²

Ehituse valmimine toimub JUUNIS 2025. Hea on teada, et iga ehituse etapi lõppedes hind tõuseb.

Kompleksil on hea infrastruktuur:

Välibassein
Veepark
Avatud autoparkla
Laste mänguväljak
vaatetornid
Korvpalliväljak
Türgi saun (hamam) ja Soome saun
Jõusaal
Kinnine parkla
Kaasaegne liftisüsteem
Täistsükli elektrigeneraator

Türgi kinnisvara Mersin

Korteritega tuleb kaasa:

Ripplagi
Köögimööbel
Garderoob esikus
Vannitoa mööbel
Terasest tugevdatud uks
Aknapaneelid
Seinamaaling veekindla värviga
1. klassi santehnika
Dushikabiin 1. klass

Uus korterelamu Mersini linnas, merest vaid 700 meetri kaugusel

Ehituse valmimine OKTOOBER 2023

Seal on veel järel kaks korterit: 2+1 ja üks korter 1+1

Korterite variandid:

Teisel korrusel (poed on selle all) 2 + 1 (2 magamistuba + elutuba / köök) maksab 87 000 eurot

6. korrusel 1 + 1 maksab 77 000 eurot

Kompleksi infrastruktuur:

Avatud bassein
Laste mänguväljak
Väliparkla
Puhketsoonid
Vaatetornid
Lift
Korralik haljastus

Korter Türgis Mersinis

Korteritega tuleb kaasa:

Köögimööbel
Vannitoa mööbel
Terasest tugevdatud uks

Juurde on vaja osta vaid köögitehnika ja mööbel tubadesse.

Kui sul on huvi Türgi kinnisvara vastu, siis helista või kirjuta!

+372 511 2599 / urmas@alanya.ee

Räägi oma soovidest ja selgitame välja sinu vajadused ning võimalused. Ja nende põhjal paneme kokku edasise tegutsemiskava.

Ma töötan Türgi ühes lahedaimas kinnisvarabüroos Ceren Invest ja suure tõenäosusega on meie firma see, kellel on hetke linna parimad pakkumised just sinu vajadusi ja võimalusi arvestades.

Meie objektide valik on kordades suurem kui keskmisel kohalikul kinnisvarafirmal, samas hoiame hinnad nii madalal kui võimalik.

Me ei küsi kliendilt teenustasu!

Minu niiöelda firmamärgiks on see, et räägin alati väga otsekoheselt kõigest nii nagu asjad on.

Urmas Saar

Urmas Saar