Alanyas korteri soetamise abimaterjal

Kinnisvara Alanya piirkonnas

Türgi kinnisvara Alanya piirkonnas

 

 

 

alanya kinnisvara

Kui ma siia esimest korterit soetama hakkasin, siis tuli end tahes tahtmata siinse kinnisvara soetamise protsessi ja üldise turu olukorraga kurssi viia.

See võttis aega, raha ja närve oluliselt rohkem kui oleksin oodanud.

Seejärel hakkasid sõbrad – tuttavad peale käima, et ma neile kohapealse kinnisvara olukorra lühidalt selgeks teeks ning samuti mõne eriti hea pakkumise leiaksin.

Siis lisandusid tuttavate tuttavate tuttavad ja muu sarnane kontingent, keda ma isiklikult ei tundnudki, aga kel Türgi kinnisvara ostmine mõttes mõlkus.

Ja nii kujuneski olukord, et minust sai väikestviisi Türgi kinnisvara ekspert ja vabakutseline turult parimate pakkumiste leidja.

 

 

Alanyasse soetatakse kinnisvara mitmel põhjusel.

 

2019 seisuga on peamiseks Alanyasse korteri soetamise põhjuseks see, et väga paljud Eesti pensionärid ja pensionieelikud on aru saanud, et siin on nii talvitumiseks kui aastaringseks elamiseks parim paik, ning seda nii tervisele kui rahakotile mõeldes.

 

Siin on märkimisväärselt suur eestlastest pensionäride kogukond ja uusi tuleb pidevalt juurde.

Enamus eestlasi viibivad siin sügisest kevadeni, aga paljud on praktiliselt terve aasta kohapeal, vaid juulis-augustis käiakse Eestis.

 

Ka paljud nooremad inimesed soetava siia puhkusekorteri, mis on samal ajal ka investeering ning pensionisammas. Aastas viibitakse kohapeal mõned kuud, ülejäänud ajaks renditakse korter reeglina välja (ei ole siin üldse keerukas).

 

Teised levinud ostupõhjused on siia elama kolimine, samuti ka hiljem kallimalt edasimüügi pealt tulu teenimine.

 

 

 2019 aasta on hea aeg Türki kinnisvara soetamiseks mistahes eesmärgil.

 

Olukord Alanya kinnisvaraturul võrreldes aasta-paari taguse ajaga tugevalt muutunud ja seda eurooplastest kliimapõgenike kasuks.

Praegu on Türgi liiri kurss euro suhtes erakordselt madal!

Samas korterite hinnad on jäänud liirides sisuliselt samaks võrreldes ajaga kui ühe euro eest sai 2,5 – 3 liiri.

Vaata näiteks SIIA, nägemaks mitu liiri täna ühe euro eest saab.

Kuna praegune kurss on oluliselt soodsam (meie jaoks kel eurod taskus), on ka kohalik kinnisvara meile hetkel megaodav.

 

Mahmutlari linnaosas (mis on eurooplase jaoks parima elukvaliteediga linnaosa) saab praegu väga korraliku kahetoalise uues ja vinges kortermajas ca 30 000 euro eest. Sama raha eest saab ka igati kena kolmetoalise veidi vanemas ja elanikele vähem hüvesid võimaldavas majas.

 

 

Vaata ka siia: Tule Alanyasse elama, tööle või lihtsalt talvituma

 

Siia: Hispaania kinnisvara

 

Siia: Olukorrast Alanya Kinnisvaraturul

 

Ja siia:  Väga Hea Pakkumine

 

Läbivalt kogu Alanya.ee veebilehel on iga lehekülje allosas valik hea hinna-kvaliteediga kinnisvara pakkumistest. Kui mõni neist meeldib, siis võta ühendust ja edastan müüja kontaktandmed.

 

 


 

 

Panen kirja peamised asjad mida tuleks teada kui siia kinnisvara hakkad soetama.

 

 

 


 

Kõige olulisem on leida korralik ja usaldusväärne kinnisvarafirma!

Alanyas asub sadu kinnisvarafirmasid, neid on peaaegu igal nurgal.

Kõikidel on enam-vähem korralik kontor ja headest psühholoogidest koosnev meeskond. Isegi kui pead ennast üliheaks inimestetundjaks, siis siin on tegemist proffidega, kes su iga kell ära lollitavad.

Kui hakata korralikku kinnisvarafirmat otsima internetis googeldades, siis see on täiesti mõttetu tegevus.

Sisestades googlisse nt “alanya real estate” saad vastuseks kümnete viisi vinge ja usaldusväärse mulje jätvaid kodulehti, kes väidavad et nad on üks suurimaid tegijaid piirkonnas. Omavad justkui kümneid töötajaid, lisaks olevat neil harukontorid Istanbulis, Antalyas, Ankaras jne. Tegelikult see kõik on pettus…

 

Samas leidub siin ka normaalseid / korrektseid / ausaid kinnisvarafirmasid. Nende leidmiseks on põhimõtteliselt 2 valikut:

1. Teha läbi sama kadalipp mis mina omal ajal, ehk siis tule kohapeale ja katseta omal käel. See läheb nii finantsi- kui närvikuluna üsna kalliks. Tagantjärgi julgen seda viisi soovitada vaid neile, kel raha puuga seljas ning masohhismipisik hinges. Mõned kes selle tee valinud, on saanud ka täieliku hävingu osaliseks.

2. Võta minuga ühendust ja ma soovitan sulle korralikku firmat ja usaldusväärset maaklerit. Võime ka kohtuda, et asju arutada: urmas@alanya.ee

 

 


uusehitised

 

Soovitav oleks vältida silmnähtavalt vanu ja väsinud korterelamuid. Korterid on nendes küll tihti väga odavad, aga sellel on ka põhjus.

Sellistes majades on levinud vaaraosipelgad ja prussakad. Naabrid aga ei pruugi olla majanduslikult toime tulevad, vaiksed, tagasihoidlikud ning haritud inimesed.

 

Samas ainult see, et maja on uus ja eemalt vaadates ilus, ei tähenda samuti midagi. Kuigi müüja võib väita, et tegemist on väga suure ja tuntud arendusfirma ehitatud kvaliteetse majaga, siis usalda siiski ainult enda kainet mõistust ning pööra tähelepanu pisidetailidele.

 


 

Ole ettevaatlik 0 korrusel paiknevate korteritega, ehk siis sellistega mille põrand asub samal tasapinnal tänavaga. Päike sinna reeglina ei paista ja see tähendab, et pead palju kasutama elektrikütet. Lisaks on sellised korterid tavaliselt otsese päikesevalguse puudumisest tingitult rõskevõitu õhuga ja kui pidevalt uksi – aknaid lahti ei hoia, siis kipuvad hallitama.

Samas sellised korterid on alati tuntavalt odavamad kui teised sama piirkonna korterid.

Leidub ka selliseid 0 korruse kortereid, millede akendele naabermajad päikesepaistet ligi lubavad.liiga lähestikku asuvad majad, kus päike alumiste korruse akendesse kunagi paista ei saa

Tegelikult leidub ka selliseid esimese, teise ja isegi kolmanda korruse kortereid, mille akendesse päike paista ei saa. Ja need ei ole enam 0 korruse korteri hinnaga.. Seega korterit ostes vaata alati, et kas akendest on ikka piisavalt taevast näha. Kui akendest pole üldse taevast näha või on näha vähesel määral, siis pead talveperioodil elektrikütte eest vastikult palju maksma.

Kindlasti ära osta aga keldrikorrusel asuvat korterit. Need on külmad, rõsked ja hallitavad pea alati.


 

See et korteri jahutamisel konditsioneeriga palju raha kulub on müüt. Tänapäeval on levinud väljaspoole akende ette käivad nö päikesekardinad, mille abil saad tuppa pääsevat soojuse hulka reguleerida. Lisaks fakt, et ükski mõistlik eestlane nagunii juulis ja augustis Vahemere ääres ei elutse, sel ajal on paras ringi reisida, näiteks Eestis käia. Muul ajal (kui septembri esimene pool välja arvata) siin liigse kuumusega probleeme pole.

 

Hoopis siis kui su korter on päikese eest varjatud, kulub märkimisväärselt raha. Seda siis elektriküttele talveperioodil.

Kõige ökonoomsemad on korterid, mille aknad on lõunasse. Seda loomulikult juhul kui naabermajad päikest ikka akendesse lubavad.

 tüüpilised päikesekardinad alanyas

 


Kui ostad korterit, mis asub hoones kus peale 01.04.2012 pole ükski välismaalane endale eluaset ostnud, siis on vajalik sõjaväeluba, ehk siinses kõnepruugis “Izmir”, kuna sellega tegelev asutus asub antud linnas.

Nimetus “sõjaväeluba” tuleneb sellest, et Türgi seaduste kohaselt peab sõjaväeline asutus oma andmebaasist kontrollima siia kinnisvara ostva välismaalase tausta (et poleks tuntud terrorist). Samuti on Türgi valitsus määranud piirkonnad, kuhu välismaalased kinnisvara soetada ei saa. Ka seda, et ostetav korter ei asuks mõnes taolises piirkonnas, kontrollitakse sõjaväeloa andmise protsessi käigus.

Sellisel juhul kui sõjaväeluba vajalikuks osutub on korteri ostmine oluliselt tülikam ja aeganõudvam ning võib võtta kuni 3 kuud.

Kui aga peale eelmainitud kuupäeva on mõni välismaalane antud hoonekompleksis endale korteri soetanud, siis ei pea sinna edaspidi elamispinda ostvad välismaalased sõjaväeloaga tegemist tegema. Sel juhul võtab kogu ostuprotseduur reeglina aega maksimaalselt ühe nädala. Peale seda jääb siis ainult vee ja elektrifirmaga liitumine, mis on kah umbes nädala küsimus.

Lühidalt öeldes tuleks võrdväärsete pakkumiste hulgast alati eelistada sellist kus sõjaväeluba vaja ei lähe.


möbleeritud korter

Seda et korter on möbleeritud (või osaliselt möbleeritud) kasutatakse müügiargumendina, et saaks märkimisväärselt kallimat hinda küsida. Eriti harrastavad seda taktikat uuselamute arendajad.

Ära lase end sellest mõjutada! Mööbel tuleks ikka enda maitse järgi valida.

Siin on piisavalt korralikke mööblipoode. On olemas nii kallid poed kui ka odavad.

Ma parem ei hakka siia kirja panema, et mis hinnaga on siin võimalik korralikult ära möbleerida kolmetoaline tühjana ostetud korter, sest suure tõenäosusega hakkaksid mind siis hullumeelseks pidama.

Vihjeks vaid niipalju, et selle raha eest saad Eestis heal juhul möbleeritud ühe toa. Ja sedagi siis kui Jyskist ostad, ise koju vead ja kokku paned.

Siin on ka kojuvedu ning kokkupanek üldjuhul hinna sees.


Ära osta korterit, mis on hetkel välja renditud.

Isegi kui on tegemist hea ja soodsa pakkumisega ning omanik kinnitab väga veenvalt, et üürnikust lahti saamine pole mingi probleem, vajadusel on ta juba homseks läinud – ikkagi unusta see korter. Kui otsustad aga müüjat uskuda ning antud objekti ära ostad, siis on märkimisväärne tõenäosus, et see ost läheb sulle nii raha kui närvikuluna kulukamaks kui oleksid osanud eales arvata.

Türgi on tegelikult vägagi euroopalik maa ja sellega seoses on üürnik seaduse silmis püha lehm.


Mõistlik oleks vältida korteri soetamist lärmakas piirkonnas. Kliimast tulenevalt ei ole kortermajad siin nii paksude seintega kui põhjamaades ja kõikvõimalikud väljastpoolt tulevad helid jõuavad kenasti ka öösel magamistuppa. Seetõttu võiks unustada näiteks diskobaaride ja suurte magistraalide kõrval asuvad kortermajad.


 

 

Ülevaade Alanya linnaosadest

 

Alanya piirkonna kaart

Alanya keskus ehk siis kaardil roosakas ala.

Mõnus koht elamiseks eelkõige talvel. Muul ajal leidub seal tohutul hulgal turiste ning samuti tegelasi, kes neilt kuidagi raha kätte üritavad saada. Selle keskel pidevalt viibida ei ole väga lõbus.

Samas on keskus perspektiivne koht investeerimiseks. Kuna olemasolev maa on täis ehitatud ja kuskilt seda juurde ei tule, siis see on piirkond kus hinnad tulevikus ainult ülespoole liiguvad.

Ostmisel võiks vältida sadama piirkonda. Seal on suur ööklubide kontsentratsioon ja vali lärm vaibub alles hommikul 4-5 paiku. Seega on elamine seal komplitseeritud ning sellega seoses tulevikus oma investeeringu rahaks vahetamine samuti keeruline.

Linna keskus on mõnusalt kompaktne ning kõik vajaminev asub lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Hinnatase on kesklinnas üsna kõrge, kaasa arvatud vanemates ja väsinud majades.

 

Oba

Asub keskusest ida suunas. Juba piisavalt kaugel, et jalgsi linnas käimine oleks tülikas ja liigselt aega võttev. See tähendab, et siin elades saavad bussid sinu elu osaks. Linnaosa läbivad paar madala veeseisu ning aeglase vooluga magevee oja, mille tulemusena esineb siin vastikult palju sääski. Nad ei ründa küll päeval, aga peale päikese loojumist on nad platsis.

Kahjuks hinnatase on hoolimata miinustest peaaegu sama mis keskuses. Muidugi leidub ka siin vahest ülitoredaid kiirmüügi pakkumisi. Isiklikult seda piirkonda ei soovitaks, kuigi tean paari siin kodu omavat eestlast, kes on siinse eluga suhteliselt rahul.  Plussiks on muidugi see, et rand asub suhteliselt lähedal. Nii et kui huvi on, siis tule vaata ja otsusta ise.

 

Tosmur ja Kestel

Asuvad Oba ja Mahmutlari vahel. Ülearendatud ja õhtuti sääserikas piirkond. Tohutul hulgal uuselamuid on valminud, kuid need on tühjad või peaaegu tühjad. Samas on hetkel valmimisel samuti tohutul hulgal uuselamuid.  Kommunikatsioonid ja infrastruktuur on kesised.

Kuigi mererand on lähedal, siis mina ei soovita küll siia kinnisvara soetada. Samuti ei tea ma kedagi, kes teaks kedagi, kellele see kant meeldiks.

 

Mahmutlar

Kuigi ametlikult on tegemist Alanya linnaosaga, siis reaalsuses on ta täiesti eraldiseisev linn. Oma plusside ja miinustega.

Alanya keskus on 10km kaugusel. Bussisõit sinna võtab umbes 30 minutit. Samas ühistransport on väga efektiivne, bussid Alanyasse väljuvad iga 15 minuti järel.

Kuna faktiliselt on tegemist eraldiseisva linnaga, siis muidugi võiks ka küsida, et kas ikka on vaja koguaeg Alanyas käia. Kohapeal on infrastruktuur ja kõik kommunikatsioonid korralikult välja arendatud ning kõik eluks vajalik olemas ja lähedal.

Elukeskkond on siin üldse kuidagi eriliselt mõnus.

Siia on kinnisvara soetanud üle 10 000 välismaalase ning see number kasvab iga päevaga. Igal sammul kohtab nn kohalikke välismaalasi.

Plussiks on veel mere lähedus ja kinnisvara odavus.

Siin on võimalik saada korter vägagi mõistliku hinnaga ja seda isegi uuemates korralikes ja palju hüvesid pakkuvates majades.

Kokkuvõttes võib seda piirkonda kindlasti soovitada.

Mahmutlaris on märkimisväärselt suur eestlaste kogukond, minagi elan Türgis viibides siin. Meil on siin kujunenud ütelus, et kõik teed viivad Mahmutlarisse.

 

Avsallar, Konakli, Demirtas

Tegemist on Alanyast tüütult kaugel asuvate, kuid siiski omi plusse omavate piirkondadega. Miinuseks peale kauguse on veel nende kohtade suhteline väiksus ning sellest tulenevad erinevad külaelu fenomenid.

Samas kui see pole vastumeelne, siis miks mitte.

Kõik kommunikatsioonid ja muu eluks vajaminev on olemas.

Ka neis piirkondades on tihtipeale saadaval heade hindadega kortereid ning isegi soodsaid villasid.

 

 
 

Kinnisvara ost Türgis näeb lühidalt välja nii:

  1. Ostu – müügi lepingu allkirjastamine ja ostja poolt käsiraha (10% objekti hinnast) tasumine.
  2. Objektile tellitakse riiklik hindaja (see on uus, alles 2019 rakendunud muutus). Just tema hinnangust korterile sõltub hilisem riigilõiv.
  3. Maakleri abiga võetakse maksuametist number ning avatakse kohalikus pangas konto.
  4. Lepingus märgitud kuupäevaks tuleb tasuda ülejäänud rahasumma. Reeglina tasutakse see ülekandena või sularahas kinnisvarafirma kontole, kes omakorda kannab raha peale tehingu edukat lõpetamist müüja kontole. Mõnikord toimub ülejäänud 90% raha maksmine ostja poolt müüjale sularahas kinnisvararegistris ehk TAPU-s.
  5. Maakler broneerib aja kinnisvararegistris ehk TAPU-s. Seal kontrollitakse müüdava objekti kohustuste puudumist kolmandate osapoolte ees, ning kui kõik on hästi, siis lähevad ostja, müüja ning maakler määratud ajal TAPU-sse, allkirjastavad nõutud paberid ning ostja saab endale objekti omandiõigust tõendava dokumendi. TAPU-s tuleb ostjal tasuda ka riigilõiv, mis on 4% objekti väärtusest (sellest mis riiklik hindaja arvas objekti turuhinnaks olevat).
  6. Kui on tegemist uhiuue korteriga, siis tuleb hankida kasutusluba ehk ISKAN. Selle taotlemine pole küll kohustuslik, ning kui korter ostetakse mitte elamiseks vaid puhtalt investeeringuks, siis pole seda vaja teha. Kui aga on plaanis seal ka ise elada, siis on ta paraku vajalik põhjusel, et kohaliku veefirmaga ilma selle dokumendi olemasoluta liituda ei saa. Samas elektrifirmaga saab.. ISKAN-i maksumus sõltub mitmetest asjaoludest, jäädes tavaliselt 1000€ piiresse.
  7. Peale vee ja elektrifirmaga liitumist ongi põhimõtteliselt kõik. Korteri haldustasu on sõltuvalt majast 0-100€ kuus ning see on kombeks maksta haldusfirmale korraga aasta jagu ette.

 
 

Veel paar olulist asja teadmiseks

 

1. Ära usalda kohalikke kinnisvaraportaale. Neist ei saa head ülevaadet olemasolevatest pakkumistest, kuna seal leidub ohtralt libapakkumisi, mis on mõeldud puhtalt välismaalastele.

Soodsale libapakkumisele reageerinud välismaalasele öeldakse, et kuigi olevat olemas veel mitu huvilist, siis hetkel on see hea hinnaga tore korter veel müümata ning kui ta kiiresti tegutseb, siis on võimalus see endale saada! Niiviisi meelitatakse tulevane lüpsilehm mõne kohaliku kinnisvarabüroo kontorisse. Seal teda töödeldakse psühholoogiliselt, tekitatakse tunne, et ta on usaldusväärsete sõprade seltsis.

Kui välismaalast objektiga tutvuma sõidutatakse, siis viiakse ta hoopis mõnd muud müügis olevat korterit vaatama. Ja see ei ole enam kaugeltki hea hinna-kvaliteedi suhtega pakkumine. Kui lüpsilehm nüüd imestust avaldab, a´la see ei ole ju seesama korter, siis tuuakse ülihead põhjendused, et miks seda teist ei saanud vaatama minna. Seejärel lastakse käiku kogu oma veenmisarsenal, et kliendile kuidagi olemasolev korter pähe määrida.

 

Antud skeemi ohvriteks on langenud viimasel ajal 2 eestlast.

 

 

2. Võta teadmiseks fakt, et kuni sa pole püsivalt kohapeal elanud vähemalt paari aastat, siis sul ei saa kuurortpiirkonnas (ehk siis piirkonnas kus liigub ohtralt rahakaid, aga lihtsameelseid turiste) tekkida reaalseid kohalikke sõpru. Seejuures ei oma tähtsust mitukümmend korda sa siin juba turismireisil oled käinud. Kuurortpiirkondade kohalikud lihtsalt on teistmoodi häälestatud kui tavalised siiralt külalislahked türklased.

Need kes turistile tekivad on “sõbrad” kelle huviks esmalt usaldus võita ja seejärel kasu lõigata.

Kui turist on siin kohapeal viibides kusagil mingis situatsioonis öelnud, et Alanya meeldib talle väga ning ta kaalub siia korteri soetamist, siis koheselt hakkab arenema teada-tuntud skeem  – talle tekib ülilahketest kohalikest (kellel alati on valged naised) “sõpruskond”.

Uued “sõbrad” tutvustavad turistile ning tema perele omi peresid, nende naistest (euroopa või slaavi päritolu) saavad turisti naise suured sõbrannad, tehakse ühiseid väljasõite looduslikult ilusatesse kohtadesse jne.

Tihti tekib uus “sõpruskond” ka niipidi, kui mõne kohalikuga koos elav valge naine kuuleb turisti mainivat oma huvi kohaliku kinnisvara vastu ja hakkab seepeale sõbrustama, tutvustab oma perekonda jne.

 

Turistile luuakse illusioon, et tal on nüüd siin kohapeal usaldusväärsed perekonnasõbrad, kes teda alati isetult mistahes küsimuses aitavad.

“Juhuslikult” töötab ka keegi uutest “sõpradest” kinnisvarabüroos või isegi omab üht neist (Alanyas on kinnisvarafirmasid teadupärast sadu). Loomulikult kiidavad uued “sõbrad” kui ühest suust antud firmat kui üht lugupeetuimat kinnisvarabürood piirkonnas.

Reaalsuses toimub kogu see tsirkus selle nimel, et osa saada uuele lihtsameelsele pähe määritavast kinnisvaratehingust, mis on soodne kõigile peale näitemängu ohvri. Mängus on kümned tuhanded eurod ja sellest saavad proportsionaalselt osa kõik kes shows kaasa tegid.

Peale seda kui ohver on korteri ära ostnud, hakkavad uued “sõbrad” vaikselt ära kaduma ja ei leia enam turisti probleemidega (mida on kahtlasest firmast korteri ostnul omajagu) tegelemiseks aega.

Eriti koomiline on aga finaal sellisel juhul kui turist ostab korteri kusagilt mujalt kui oma suurte “sõprade” käest – kogu uus “sõpruskond” sõna otseses mõttes haihtub olematuks hetkega, keegi tema kõnedele enam ei vasta, FB sõbralistist kustutatakse jne.

 

Selle skeemi ohvriks on viimasel paaril aastal langenud ca kümmekond eestlast, mõnelgi juhul suutis siinkirjutaja kaasmaalase veel viimasel hetkel mõistusele tuua.

 

 

3. Kõige olulisem asi siinse kinnisvara omandamise protsessi juures on see, et ajaksid asju korraliku kinnisvarabüroo ning usaldusväärse maakleriga.

 
 

 

Ma ise ei viibi kogu aeg Alanyas kohapeal, reisin maailmas päris palju ringi, seejuures aasta jooksul 2-3 kuud olen ka Eestis. Seega on olemas võimalus Eestis kohtuda ja pikemalt rääkida.

Ka sel ajal kui mind ei ole Alanyas ega ka Eestis vaid olen reisil kusagil mujal maailmanurgas, aga sa oled Alanyas ning tahaksid kellegagi kohtuda ja kinnisvarast rääkida, siis saan ikka aidata. Sellisel juhul annan sulle 100% usaldusväärse maakleri kontakti, kes teab selle piirkonna kinnisvarast kõike ning võib ka hotelli järele tulla ja hetke parimaid pakkumisi näidata.

 

Vajadusel saan aidata kohalikust pangast korteriostuks vajaliku laenu saamisel. Omal peab olema välja käia pool (tegelikult võib ka nats vähem, sest lepingusse kirjutatavate numbritega saab loominguline olla) korteri hinnast ja siis annab pank ülejäänu.

 

 

Kui sul on huvi Alanya kinnisvara vastu, ning olemas on ka rahaline võimekus korteri soetamiseks (kasvõi panga abil), siis kirjuta urmas@alanya.ee ja ma saan sind aidata.

Kui huvi korteri soetamise vastu on suur, aga finantsilist võimekust selle teostamiseks veel hetkel reaalselt olemas ei ole, siis oota ühenduse võtmisega senikaua kuni antud võimekus tekib.

 

Minu niiöelda firmamärgiks on see, et räägin alati otsekoheselt kõigest nii nagu asjad on.

 

Mingit teenustasu mul siia kinnisvara soetamisel abiks olemise eest ei ole, kui “asjaks” läheb, siis kutsu hiljem soolaleivale ja oleme tasa.

 

 

Urmas Saar

Urmas Saar